חיפוש
  • גתית שפירא

פרחי באך – 38 תמציות ריפוי אנרגטיות מפרחי בר וצמחים תרבותיים

עודכן: 9 במאי 2019

שיטת טיפול אנרגטית שפיתח ד"ר אדוארד באך בחיפושו אחר מרפא בטבע לתחלואי האדם.

ד"ר באך היה רופא והומיאופט אנגלי, בקטריולוג ואימונולוג בהתמחותו; עסק בלימוד ובמחקר של מנגנוני החיסון כנגד מחלות. באך טיפל בחולים שהגיעו אליו ועם הזמן הבין כי הרפואה הקונוונציונאלית על כל יתרונותיה, לא נותנת מענה שלם לחוליים של בני האדם. זאת, מאחר והיא מטפלת בתוצאה ולא בסיבת המחלה. ככל שחקר את מערכת החיסון ,הבין באך כי בלי לאזן את המצב הרגשי והנפשי של החולה- לא תיתכן רפואה שלמה למטופל. כל תרופה תמגר את התפתחות המחלה או תעכב את ההתדרדרות שלה אך לא תמנע את התפרצותה, בצורה במקום ובזמן אחר בגופו של החולה, כל עוד לא טופלה הסיבה להתפרצות המחלה. הבנה זו הובילה את ד"ר באך לפתח שיטה שנועדה לתת מענה למצבים רגשיים של התודעה. השיטה מבוססת על 38 תמציות אנרגטיות של פרחים וצמחים מהטבע (הפרחים עוברים תהליך מיצוי ו/או הרתחה ובתוך כך מפיקים מהם את הויברציות ללא החומר) כשהעיקרון שעומד מאחורי השיטה הוא שלכל מצב רגשי ישנה ויברציה שמאפיינת את המצב המאוזן – הבריא, כשיש מחלה או מצב חריג , הויברציה יוצאת מאיזון ומכלל הרמוניה ומייצרת חסימה. עם הזמן ובהעדר טיפול בחסימה, היא הופכת למחלה שמתבטאת אצל כל אדם בצורה שונה. שיטת הטיפול בפרחי באך מתאימה את עצמה לבעיותיו הייחודיות של כל מטופל ומטופלת. חוסר איזון יכול להתבטא באופנים שונים אצל כל אדם, גם אם הסיבה לחוסר האיזון היא אותה אחת. כל אדם שונה מרעותו ואצל כל אחד מאיתנו חרדות וטראומות מתבטאות בצורה שונה. נטילת התמצית מחדירה את הויברציה של הפרח לתאי הגוף ומאזנת את המצב הרגשי של המטופל.

שיטת הריפוי בעזרת תמציות פרחי באך תופסת מקום של כבוד בין שיטות הריפוי בתחום הרפואה המשלימה. רופאים, פסיכולוגיים, עובדים סוציאליים ומורים גילו כי שיטת באך משמשת ככלי עבודה טיפולי יעיל ונח ומשלים למעשה את הגישות השונות בהן הם עוסקים.

כיצד מתבצע הטיפול בפועל?

עבודת תיקון המידות בשילוב פרחי באך מתמקדת באיזון המצב הרגשי. מהות השיטה היא אבחון דרך שיחה (כולל בחירת קלפים אנרגטית) שבה המטופל מעלה את הקונפליקטים הקיימים בחייו ,את הקשיים, הפחדים וחוסר הסיפוק שבחייו. כאשר מטופל בוחר להגיע למפגש טיפולי הוא כבר בתהליך של מודעות ריפוי. דרך עבודת המידות הוא בעצם מתחיל מסע להכרת עצמו, כאן הוא לומד להכיר את האיכויות הקיימות בתוכו ומתחיל להציף על פני השטח את כל אותם הדברים שלא היו נגישים עבורו קודם לכן. אני קוראת לזה לראות ממקום רואה. קילוף שכבות בעדינות ובאהבה והגעה לליבה. כל מפגש, כל תמצית, מקלפת את השכבה החיצונית ואנו מטפלים במה שמתגלה. בסופו של כל מפגש מקבל המטופל בקבוקון ובו תרכובת (פורמולה) של תמציות שאמורה לאזן ולתמוך במקום החשוף שזה עתה התגלה. התמציות מחוללות שינויים בכל תחומי החיים ומאזנות את כל המערכת הרגשית.

הדבר המשמעותי ביותר שאנו יכולים לצפות מהתהליך של עבודת תיקון המידות בשילוב פרחי באך הוא שיפור עצום במצבי בריאות רגשיים. המודעות החדשה למקומות ולמצבים שדורשים את התיקון שלנו בנפש, מחזירה לנו את הכח האמיתי שלנו לקיים שלום בכל מעגלי הקשר המשמעותיים שיצרנו במהלך חיינו; בינינו לבין עצמינו, לבין סביבתינו הקרובה והרחוקה.. ריפוי מעגלי קשר מביא אותנו לתקשורת חכמה, להורדת מסיכות ולעמידה זקופה מול החיים. המתנה בתהליך תיקון עבודת המידות היא ההיכרות עם הוראות ההפעלה של עצמינו.

הטיפול בפרחי באך מתאים לילדים לנוער ולמבוגרים.

משך הטיפול:

זמן טיפול בפרחי באך שונה מאדם לאדם..אנו מטפלים באדם ולא בסימפטום. בגדול, התהליך יכול לקחת בין שלושה חודשים לשנה. עם זאת, אל לנו לשכוח שיחסית לשינויים המשמעותיים שקורים לנו במהלך הטיפול, כמה חודשים הוא זמן טיפול בהחלט קצר. יש לציין כי הריאקציה אצל ילדים היא כמעט מידית ומופלאה וההצלחות הטיפוליות בקרב האוכלוסייה הצעירה מדהימות ביותר.

ומאחורי הדברים:

נטייה עולמית לרפואה משולבת – מהפיכה בארגוני הבריאות

בשנים האחרונות נדרש הממסד הרפואי בישראל ובעולם לאמץ שינוי תפיסה בתחום השרותים הרפואיים שניתנים לציבור...הן בהענקת שירות רפואי טוב נגיש ומהיר יותר והן בשרות ספציפי- אישי יותר. לצד ההתפתחות הטכנולוגית האדירה ועל רקע המירוץ האינטנסיבי בכל תחומי החיים, התפתח בקרב הצבור צורך קיומי למצוא נקודות אחיזה של רוגע ורצון לפתרונות "אחרים" ואישיים יותר למצבי הלחץ והחרדה שהביאה ההתפתחות הטכנולוגית החדישה. על הרקע הזה נוצר השינוי גם בצרכים הרפואיים, מה שהביא לגישה הוליסטית כללית (וכלכלית...) של הממסד הרפואי. המבוטחים עצמם דורשים שירות טוב יותר ובעיקר שירות שיהיה תואם לצרכיהם הפרטיים והספציפיים. כאן נכנסת לתמונה הרפואה המשלימה על על כל גווניה.

האתגר העיקרי הפך להיות לספק טיפול ללא גבולות, כלומר לתת למטופלים אפשרות בחירה רחבה יותר ולאפשר להם אינטראקציה רפואית.

ההבנה כי מאחורי בריאות פיזית קיימת בריאות נפשית כבר ברורה מאליה גם בקרב הממסד הרפואי הקונוונציונאלי. המאמרים וכתבי היד שהשאיר אחריו גדול מנהיגי הרוח של העולם היהודי – הרמב"ם, המדברים על איזון נפש במטרה לקבל בריאות גוף חוזרים ותופסים את מקומם הטבעי והפרשנות למשנתו הרפואית ברורה היום יותר מאי פעם..

באופן אישי, ומנסיון רב שנים במרחב הטיפולי, מצאתי שתהליך העבודה של תיקון המידות הוא הכח המדויק והמשמעותי ביותר להנעת תהליכי שינוי אצל מטופלים. מאחלת לכולנו בריאות טובה ושמחה לאין קץ.38 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול